KORUYUCU HEKİMLİK VE AŞI UYGULAMALARI, AŞI TAKİBİ

KORUYUCU HEKİMLİK VE AŞI UYGULAMALARI, AŞI TAKİBİ

Koruyucu Hekimlik ve Aşı Uygulamaları – Aşı Takibi

Son yıllarda evcil hayvanlar ile ilgili daha fazla bilgi sahibiyiz ve daha bilinçliyiz. Bu durum ise oldukça iyi yaşam kalitesi ve uzun sağlıklı ömür oranları ile sonuç veriyor. Koruyucu hekimlik uygulamaları da bu süreçte oldukça etkili oluyor. Koruyucu hekimlik temelde, pek çok hastalığa ve riske karşı sevimli dostlarımızı erkenden koruma altına almak demektir. Bu da hastalıklara bağlı kayıpları azaltmakta, ömür uzamasını mümkün kılmakta ve bize sevimli dostlarımızla daha fazla güzel zaman geçirme fırsatı tanımaktadır.

Genel olarak koruyucu hekimlik, hastalıklara karşı önlem alma, doğru beslenme, doğru bakım, fiziksel ve mental sağlığı yüksek tutma, bağışıklık sistemini güçlendirme süreçlerini kapsar. Bununla birlikte çeşitli testler, temizlik uygulamaları ve en önemlisi de aşılar, koruyucu hekimliğin önemli birer parçasıdır. Günümüzde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. İşte tüm bu koruyucu hekimlik uygulamaları, erken teşhiste yol gösterici olup, hayvan dostlarımıza sağlıklı ve uzun bir ömür sağlamaktadır.

Aşı Uygulamaları ve Aşı Takibi

Aşı uygulamaları, yeni sahiplendiğimiz hayvanlar için çok önemlidir. Özellikle yavruluk döneminde enfeksiyonlara çok açık olduklarından ve immun sistemleri yeterince güçlü olmadığından ölümcül pek çok virüse karşı savunmasız durumda olacaklar. Bu sebeple, hassasiyetle yeni dostunuzun ilk aşılarını yaptırmanız gerekiyor. 

Aşıların koruyuculuk süreleri, aşı türüne göre değişiklik gösterir. Bu durumda belli süreler sonunda aşıların yenilenmesi gerekir. Düzenli olarak veteriner hekim ziyaretleriyle, aşı takibi gerçekleştirilip, koruyuculuk süresi dolan aşıları yeniletebilirsiniz. Böylece sevimli dostunuzu hastalık risklerinden koruyacaksınız. Aşı tarihlerini hatırlatmak amacıyla sizlere mesaj bildirimleriyle hatırlatmalar gönderiyoruz, siz de düzenli olarak takip edebiliyor, tarihleri atlamıyorsunuz.

Koruyucu hekimlik, aşı uygulamaları ve aşı takibi tam anlamı ile aynı hedefe odaklanmıştır. Sevgili dostlarımızın hasta olmasına engel olmak .Sadece hasta olduklarında değil aynı zamanda koruyucu hekimlik uygulamaları, aşı uygulaması ve aşı takibi ile evcil hayvanlarımızda genel bir sağlık hizmeti sunuyor, onları hastalıklara karşı korumayı amaçlıyoruz.